İmplant zararlı mı sorusunu soran hastalar için şunu bilmelerinde fayda var. İmplant tedavisi, tüm dünyada %98 başarı oranı ile uygulanan genel bir tedavi yöntemi olarak kabul görmektedir. İmplant vücudun kendi hücresine en yakın olarak algıladığı Titanyum materyalden üretilmektedir. Titanyum materyal çok daha uzun senelerdir ortopedik tedavilerde de kullanılmaktadır ve Titanyumun insan sağlığına tespit edilmiş bir yan etkisi bulunmamaktadır.

İmplant zararlı mı

Ayrıca implantların çene kanseri yaptığı, ağız içi enfeksiyonları artırdığı ve insan sağlığına zararlı etkileri olduğu gibi bazı bilgiler halk içerisinde implant zararlı mı sorusu konuşulmaktadır. Bu bilgilerin herhangi bir bilimsel dayanağı bulunmamakla beraber ağız içi enfeksiyon ve hijyen tamamiyle hastaların ağız içi bakımı ve hijyenlerine bireysel olarak dikkat etmeleri ile alakalıdır.

İmplantların bildiğimiz kadarıyla herahngi biz zararıı yoktur. Çünkü implantlar çene kemiği ile herhangi bir alışverişte değillerdir. Vücut implantları bir dost yapı olarak kabul edip kaynaşır. Ama implantların hatalı uygulanması ile üst çenede sinüz , burun tabanı ve alt çenede alt çene sinir kanalında hasar meydana geldiğinde o zaman bazı komplikasyonlar yaşanabilir ama tamamen bu hekim hatasına bağlı olarak ortaya çıkan şeyler diyebiliriz. Ama implantların yapı olarak vücuda bir zararı  bu güne kadar tespit edilmemiştir. Aklınızı kurcalayan sorular olduğunda mutlaka bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. İmplant hakkında daha detaylı bilgi almak eğer implant yaptırmak istiyorsanız nereden başlamanız gerektiği yada şuan yazımızda olduğu gibi implant zararlı mı gibi soruları hiçbir şekilde çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aklınızdaki tüm zor soruları implant kolayla kolaylaştıralım. Sizin ağlıklı olmanız ve mutlu gülüşlere sahip olmanız bizim için yeterli olacaktır.