İmplant yapılacak bölgede yeterli kemik yoksa; Bizim implant uygulayacağımız bölgelerde genelde erken diş çekimlerine diş kayıplarına bağlı olarak ciddi kemik erimleri sinus sarkmaları bu kemik erimelerine bağlı olurlar. Artık doğrudan implant yapılabilecek bir sarkık kemik dokusunun kalma işi gibi sorunlarla karşıya gelmekteyiz. Yaklaşık bir altı yedi yıl öncesine implant yapılacak bölgede yeterli kemik yoksa  bu tür durumların bir kısmına implant yapamıyorduk. Ama günümüz koşullarında artık ileri cerrahi tekniklerimiz bayağı gelişti. Kemiği hem dikey olarak hem yatay olarak genişletmek yükseltmek tamamen bir milimetre kemik alanına kadar sarkmış sinüs alanlarını kemik içersindeki boşlukları yeniden kemik alanı haline getirmek bir yerden başka bir yere kemik taşımak ve bunu adapte etmek aynı anda hem implant cerrahisi ile beraber bunu yapmak artık mümkün hale gelmiştir. Ama şurası kesindir ki implant için yeterli kemik alanı olmayan hastalarda mutlaka yeterli kemik alanı oluşturulması gerekiyor ki implant yapılabilsin.

İmplant yapılacak bölgede yeterli kemik yoksa nasıl bir yöntem uygulanır?

Bu tedavide  kemik tozu olarak da adlandırılan materyaller bölgeye uygulanır ve hedef bölgede kemik kalitesinin ve hacminin artırılması sağlanarak implant uygulaması için kemiğin uygun duruma getirilmesi sağlanır. Kemik tozları insan veya hayvandan elde edildiği gibi sentetik türevleri de tedavilerde kendilerine yer bulmaktadırlar. Kafa karışıklığına son, implantkolay.com hekiminizin greftleme tedavisinde ihtiyaç duyacağı her çeşit grefti tam zamanında doktorunuzun kullanımına sunmaktadır.

İmplant uygulamasına ilk klinik tedavi sonrası ve radyolojik inceleme neticesinde karar verilmektedir. Karar verilirken en önemli noktalardan biri hastanın çene kemiği yapısı, hacmi, sertliği ve implant uygulamak için gereken boşluğun bulunup bulunmadığıdır. Kemik yapısının zayıf, kemik hacminin düşük, gerekli alanın bulunmadığı bazı  durumlarda bölgedeki kemik yapısının geliştirilerek kemik hacminin artırılması, implant uygulaması için gereken boşluğun bu şekilde sağlanması hedeflenmektedir. Bunun içine greftleme adı verilen tedavi yöntemi uygulanmaktadır.