implant markası önemli mi sorusu değişkenlik gösterebilir. Ama bazı durumlarda çok önem arz etmektedir. İmplant markası seçiminde markanın bilinirliği, güvenilirliği, geçmişte uygulanan hastaların durumu, üretim koşulları ve üretim teknolojisi. İmplant firması seçiminde başlıca kriterler olarak göze çarpmaktadır. Ne yazık ki, Türkiye pazarında nerede üretildiği belirli olmayan, güvenilirliği şüpheli, merdiven altı üretim veya kaçak olarak yurda sokulan implantların da satışının yapıldığı görülmektedir. Bu durumlarda implant markası önemli mi soruna vereceğimiz cevap gayet çok önemlidir.  İmplant seçiminde doktorunuz ve uzman kişilerin yardımını almanız faydalı olacaktır. Hemen şunu da belirtmek gerekir ki İsviçre markası implantlar hem üretim teknolojileri hem de güvenirlikleri ve başarı oranları dikkate alındığında pazarda lider konumdadırlar.

İmplant markası önemli midir?

En iyi implant markası hangisidir?

 İmplant markası önemli mi ? En iyi implant markası hangisidir ? Bana hangi implant markasını yapacaksınız , en kaliteli implant hangi implanttır diye sorularla sıklıkla karşılaşıyoruz. Hastalarımız bunu soruyorlar burada tabi eğer kaliteden kastedilen şey kemik yüzeyi ile implantın kaynaşması yani vücudun implantı kabul etmesi açısından bir kaliteden bahsediyorsak. O zaman implant markalarının büyük bir çoğunluğu bu kaynaşmaya hemen benzer sonuçlarla bu şekilde bir özelliğe sahiptirler.

İmplantların kemik ile kaynaşması titanyum bir implant olduktan sonra ya da zirkonyum da aynı şekilde son zamanlarda implant yüzeyi olarak kullanılmasına dair çalışmalar var. Ama bizim sıklıkla kullandığımız materyal titanyum olduğu için titanyum bir uyumluluk açısından kemikle doğal olarak bir kaynaşma özelliğine sahip. Kemik hücreleri ve implant bir titanyum üzerinde rahatlıkla  bir yabancı cisim olarak algılamayıp yüzeyine uyguluyorlar.

Bu noktada eserin yüzey özelliğine sahip olması gibi artı bir özellik devreye giriyor ki yine bu eserin yüzeyi Türkiye’de üretilen implantlar da dahil olmak üzere tabi ki burada bahsettiğimiz şey güvenli markalar. Yani merdiven altı veya yurt dışından nerden getirildiği belli olmayan , Türkiye de ne şekilde üretildiği belli  olmayan implantlardan bahsetmiyoruz. Türkiye’de nerdeyse on yıldan fazla bilinen belli markalar var. O markalar da dahil olmak üzere hepsi eserin yüzey özelliğine sahip.

Vidalı diş markası farklılıkları?

Bu farklıklardan daha ziyade;

  • İmplantın cerrahi aşaması.
  • İmplantın yüzey dizaynı
  • .İmplantın üst yapı sınırının implantla bağlantısı.

Bu anlamda temel farklılıklar olabiliyor. Bu gerek cerrahi protokolleri olsun gerekse dizaynından kaynaklı olsun, gerekse üst yapının alttaki ana gövde ile bağlantı şekli olsun farklılıklar buda hekimler arasında belli tercih farklılıklarına bağlı bazı implantlar bazı hekimler tarafından daha fazla sıklıkla tercih ediliyor. Bazı implantlar başka hekimler tarafından tercih edilebiliyor. Bu noktada sizin gittiğiniz hekimin bu teknik konu ile ilgili tercihleri temel belirleyici oluyor. Yani gittiğiniz hekimin bu konudaki tercih ve tavsiyeleri temel belirleyici unsur olarak burada karşımıza çıkıyor.

İmplant markası önemli mi?

İmplant markası önemli mi diye düşünüyorsanız. Bu hemen aklınıza en pahalı implantı yapayım gibi düşünceler uyandırmasın. Ayrıca implantları en iyi veya en kötü olarak ta sınıflandırmak mümkün değildir. Ama sınıflandırmak doğru bir yaklaşım olacaktır. Sadece burada bilmeniz gereken hekiminizin ağız içi durumunu kontrol ettikten sonra ağzınızda hangi implant ne tür bir implant yapılması gerektiğini ağzı içi kontrolünüz den sonra belirlenir. Ama şuda bir kesindir ki İsviçre sağlık sektöründe en iyi ülkelerden biri olduğu için İsviçre markası implantlar çok iyi olduğu söylenebilir.