implant kaynamaması  uyguladığımız bölgede eğer implantımız kemik ile kaynaşmazsa arada bizim etsi doku dediğimiz bir doku oluşur. Bu doku bir yabancı madde reaksiyonu diyebiliriz. biz buna çünkü implant kemik ile sağlıklı kaynamamıştır. Yüzeyinde artık enfeksiyon oluşmaya başlamıştır. Dolayısıyla vücut artık implantı yabancı madde olarak algılamıştır. Ve onu vücuttan atmaya çalışıyordur. Ama malesef ki bizim metobolizmamız bu işlemi yaparken tabi ki etraftaki kemik yüzeyinde olan enfeksiyonu engelleyememektedir.

Ve o bölgede ciddi kemik kayıpları yaşanmaktadır. Yani bizim için enfeksiyon yaşanan bölgede ki implantı çıkarmak kolay ve basit bir işlemdir ama zamanında müdahale edilmemişse o enfeksiyon alanı çok yayılmışsa malesef etrafında ki sağlıklı kemik yüzeyini ciddi oranda eritmiş ve artık orada yeniden implant yerleştirmeye izin vermeyecek kadar yani o bölgede implantı yerleştirmemiz için sağlıklı bir kemik alanı bulamayabiliriz.

Bu implant kaynamaması durmlarını oluşturur.  Bunun için çok daha zahmetli işler olmaktadır. Örneğin ileri cerrahi teknikleri ile orada yeniden kemik yapılması onun için çok uzun süreler beklenilmesi bir kaç aşamada bu cerrahi işlemin yapılmasıdır. Ancak bu şekilde yeniden implanta uygun hale getirebilmekteyiz ki asla ve asla ilk enfeksiyon yaşanmadan önceki sağlıklı kemik yapısına ulaşamıyoruz. Dolayısıyla enfeksiyon çok önemli. İmplantlarda birinci enfeksiyonun olmaması için hekimin hastaya maksimum çabayı göstermesi lazımdır.

implant kaynamamsı

İmplant kaynamaması nelere bağlıdır?

İmplant kaynamaması çok nadir karşılaşılan durumlardır. Çünkü implant tedavisi tüm dünyada %98 oranında başarı ile yapılmaktadır. Tedavinin başarısında en büyük rol uygulamayı yapan hekime aittir. Ayrıca uygulanan implant kalitesi ve modeli, hastanın implant uygulanabilirliğini değerlendirilmesi, hastadaki mevcut veya sonradan geçirilen hastalık travma gibi bazı faktörlerde başarıya etki edebilmektedir. Ne yazık ki çok düşük de olsa bazı vakalarda implant kayıpları yaşanabilmektedir. Bazı kayıplar birkaç gün içerisinde gerçekleşirken bazıları ise birkaç yıl sonrasında başarısızlıkla sonuçlanabilir. implantkolay.com bu düşük ihtimali dahi göz ardı etmiyor. Sebebi her ne olursa olsun implant kaybı durumunda implant tedarikçinizle irtibata geçerek kayıp implantınızın yerine yenisini sizin için temin eder. Ayrıca bunun için hiçbir ek ücret talep etmez.