İmplant diş nedir?

İmplant diş nedir? Eksik dişlerimizin yerine normal diğer dişlerimizden hiç bir farkı olmadan normal dişlerimizin üstlendiği işlevlerin hepsini yerine getiren titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. Titanyumdan yapılmasının nedeni ise bu maddenin insan vücuduna %100 uyumlu olmasıdır. Bu tanım İmplant diş nedir sorusuna cevap vermektedir peki tedavi nasıl olunur nereden başlamak gerekir ağrı, sızı acı olur mu fiyatları ne kadardır bunları merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

İmplant tedavisi nasıl yapılır?

İmplant tedavisine başlayan bir hasta iki aşamalı şekilde tedaviyi sonlandırır. Bu aşamalar cerrahi ve üst yapı aşamasıdır bazı durumlarda bu her iki aşama aynı anda yapılabilir fakat bu her hasta için geçerli değildir bunun kararını tedavinizi yapan Doktorunuz belirlemektedir.

İmplant tedavisinin Cerrahi aşmasında ne yapılır?

1- Bu işlem sırasında hastanın eksik dişi olan bölgeye üst yapı aşamasındaki hareketli veya hareketsiz protez diş yapılması için ameliyat ile titanyum denilen vida yerleştirilir. Cerrahi işlem ameliyat deyince korkmanızı gerektirecek bir durum yok çünkü hastaya lokal anestezi uygulandığı için hissetmezsiniz bile.

2- Cerrahi aşamanın tamamı 15 dakika içerisinde bitmektedir.

İmplant tedavisinin üst yapı aşaması nedir nasıl yapılır?

1- Üst yapı aşaması tedavinin bitiş kısmıdır. Bu aşamada eksik dişinizin yerine yerleştirilen titanyum vidaya porselen, zirkonyum gibi maddeler ile estetik drurumu bozmayacak şekilde diş yerleştirilir.

2- Fakat bu aşamanın gerçekleşmesi için cerrahi aşamada yerleştirilen vidanın kemikle kaynaşması beklenir bu sürede 2-3 ay arasında beklenir. Yani cerrahi aşama yapıldıktan 3 ay sonra tedavinizin son evresi denilen üst yapı aşamasına geliyorsunuz.

İmplant fiyatları ne kadardır?

İmplant fiyatlarının bu kadar pahalı olmasının sebebi bunları yurt dışından tedarik ettiğimiz içindir. Peki yerli implant markaları yok mu evet var fakat genelde tercih edilmediği için Hekimler yurt dışında üretilen implantları tercih ediyor. implant fiyatları ne kadardır güncel 2020 implant fiyatlarını öğrenmek için tıklayın

Dnt sağlık web sitesinden güncel implant fiyatlarını öğrenmek için tıklayın

İmplant fiyatları 2020 yılında ne kadardır?