İlk implant muayenesinde bizim normal rutin muayanemizin haricinde implant yapılacak bölgenin yeterli olarak incelenmesi söz konusudur. Bizim implant yapacağımız bölgede istediğimiz şey yeterli kemiklerin olmasıdır. Hem dikey olarak hem yatay olarak implantı çene kemiği tamamen sarmalıdır ki başarılı bir implant uygulaması olsun.  Her tedavide olduğu gibi tedavinin önceden düzgün bir şekilde planlaması tedavinin başarı ile sonuçlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bunun içinde tedavinin başlangıcında detaylı ve yeterli bir ön muayeneye ihtiyaç vardır. Konusunda uzman hekiminiz tarafından gerçekleştirilecek ilk klinik muayene teşhis, operasyon planı, ve tedaviye hazırlık aşamalarını içermektedir.Tedavi planlanırken olası riskler, tedavinin zorlukları ve hastanın tedavi sonrasındaki estetik durumu ilk muayenede karar verilmesi gereken başlıca konuları oluşturmaktadır.Klinik tedavide, ağız içi kontrolü, diş ve diş etlerinin durumu, çene ve çene kemiğinin yapısı, implant tedavisine başlanmadan önce yapılması gereken başka bir tedavi olup olmadığı, var olan dişlerde enfeksiyon, sallanma olup olmadığı ayrıca var ise ağız içi protezlerin durumu dikkatl şekilde incelenir. Ağız içi durumu hakkında hastaya bilgi verilir ve ağız içi hijyeninde görülen problemler ve ağız içi hijyeninin sağlanması için nelerin yapılması gerektiği hastaya anlaşılır şekilde izah edilir.

ilk muayenede ne yapılır

İlk implant muayenesinde ne yapılır?

  • İlk implant muayenesinde, bu işlemlerin tamamlanmasını müteakip radyolojik muayeneye geçilir.
  • implant yapacağımız bölgede kemik ölçümlerini yapıyoruz.
  • Bununla ilgili röntgenlerimizi çekiyoruz. Ağız içi detaylı kontrollerimizi yapıyoruz.
  • Buna ait implant teşhisi koyuyoruz.
  • Genel olarak panoramik fakat daha ileri inceleme gerektiğinde tomografi veya başka radyolojik muayeneler hastaya uygulanır.

 Buradaki asıl amaç hastanın çene kemiğinin yapısını anlayabilmek, implant uygulanacak bölgenin durumunu görmek olası riskleri değerlendirmek ve implant tedavisinde  greftleme, sinüs lifting gibi ek operasyonların gerekip gerekmediğine karar vermektir. Endişelenmenize gerek yok, implantkolay.com tamda bu işlemi sizin için kolaylaştırmakta ve süreci sizin için takip etmektedir. Anlaşmalı merkezlerimizde çektireceğiniz panoramik filminiz kliniğe dahi gelmeden ağız içi durumunuz hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayacak ve klinik muayenede tedavinizi planlamamıza yardımcı olacaktır.