Diş çekimi ve aynı anda implant yapılabilir. Tamamında uygulanabilir diyemiyoruz ama artık vakalarımızın %90’ında diş çekimini yapar yapmaz implantımızı yapabiliyoruz. Bizim için diş çekimi yaptığımız bölgede dişin ne kadar iltihaplı olduğu çok önemli bir şey değildir. Çünkü biz artık geliştirilen sert ve yumuşak doku lazerleriyle kemik üzerindeki enfeksiyonu tamamen ortadan kaldırabiliyoruz. Dişi çeker çekmez. Önemli olan dişi çektiğimiz bölgede, dişin etrafındaki kemiğin ne kadar eriyip erimediği. Bazen kemik alanında çok ciddi erimeler söz konusu.
Aynı anda implant yapamıyoruz ama dediğim gibi birçok vakada dişi çeker çekmez implant uygulayabiliyoruz. Bu da hastalara çeşitli kolaylık sağlıyor. Çünkü ikinci bir cerrahi yapılmamış oluyor hem süreden kazanılmış oluyor hem kapalı bir diş etini açıp kesik ve dikiş atarak olmuyor.Doğrudan hazır diş çekimi yuvasına implantı koymuş oluyoruz.
Bu avantajları bakımından, diş çeker çekmez implant uygulaması tercih ettiğimiz bir yöntem haline gelmiştir.

Diş çekimi yapılıp aynı seans implant uygulaması yapılabilir mi

Genel uygulama çekilen dişin çene kemiğinde neden olduğu zarar göz önünde bulundurularak çekim sonrasında 1-2 ay gibi bir süre beklenerek implantı bölgeye yerleştirilmesidir. Ama bazı durumlarda bekleme süresi olmaksızın aynı seansta implant yerleştirme işlemi yapılabilmektedir. Bu tedaviye “immediate loading” sistemi adı verilmektedir. Bunun olup olmayacağına yine hekiminiz karar vermelidir. Ayrıca her implant sistemi immediate loading için uygun değildir. Telaşa gerek yok, implantkolay sizin için tedavinizde gerekli implant sisteminizi sizin ve doktorunuzun ayağına getiriyor. İmplant hakkında yazımızı okumak için tıklayın.